فروشگاه اینترنتی آبتین استار , وارد شوید
سبد خرید
0 محصول - ریال0
محصول مجموع
قیمت کل ریال0
مجموع ریال0
پیشنهاد آبتین استار

هارد ۲ ترابایت اکسترنال اچ دی ۷۲۰ ای دیتا

قیمت : ریال5,060,000

گلدان های تزئینی چوبی کد ۱۰۰۱

قیمت : ریال910,000

فلش مموری ۳۲ گیگابایت TOSHIBA

قیمت : ریال350,000

دوستان پو

قیمت : ریال660,000

موس ان ایکس مینی جنیوس

قیمت : ریال340,000

پرفروش ترین ها

نقاشی مینیاتور بر روی هسته خرما

قیمت : ریال860,000

نشان گر کتاب خط بر و بوک مارک

قیمت : ریال50,000

گیفت قایق و تیوپ(تم ملوانی)

قیمت : ریال80,000

موس دی ایکس-۱۵۰ جنیوس

قیمت : ریال220,000

موس ان ایکس-۷۰۰۵ بیسیم جنیوس

قیمت : ریال430,000

وسایل نمدی خود را چگونه بشوییم؟

استفاده از نمد مصنوعی که در ساخت انواع مصنوعات مورد استفاده قرار می گیرد دارای ویژگی هایی از جمله سبکی و چروک ناپذیری آن است که استفاده طولانی مدت از محصولات نمدی را محبوب می کند. چه بسا استفاده از نمد مصنوعی در ساخت کیف و سایر وسایل به دلیل سبکی وزن آن بسیار معقول به نظر می رسد.

شستن یک محصول نمدی مهارت خاصی می طلبد، درجه آب، نحوه ی شستشو، ماده شونده و نحوه خشک کردن محصول نمدی نقش مهمی در طول عمر و کارایی آن دارند.

اولین نکته برای شستن چنین محصولاتی نشستن آن است. یعنی تا موقعی که محصولات نمدی واقعا نیاز به شست و شو ندارند، آنها را نشویید. اگر به هر دلیلی مجبور شدید وسایل نمدی خود را بشویید هيچ گاه آنها را در ماشين لباسشویی نيندازید. اگر می خواهید وسایل نمدی سالیان سال عمر کند، زحمت شستشو با دست را به جان بخرید. . هيچگاه هنگام شستن، نمد را چنگ نزنيد. چون ممکن است کوتاه شود یا از فرم بيفتد. باید تا جایی که امکان دارد ملایم رفتار کنيد. برای شستشوی آن کافیست ان را با آب خیس کنید و وقتی کاملا آب را به خود جذب کرد فقط دست روی ان بکشید وبه هیچ وجه از برس فرش یا لوازم مشابه برای شستن نمد استفاده نکنید.

برای شستشو به رنگ الیاف توجه کنید. بعضی نمدها خودرنگ هستند؛ یعنی به رنگ پشم های موجود در طبیعت ساخته و بعضی دیگر با رنگ های طبیعی یا شیمیایی رنگرزی شده اند. برای شستن نمدهای رنگ شده تا جایی که امکان دارد از شوینده های ملایم استفاده کنید. به هیچ وجه از سفیدکننده استفاده نکنید. چون بلافاصله رنگ پشم را از بین برده و آن را به صورت خودرنگ نشان می دهد. اگر پشم محصول شما خودرنگ است می توانید از شوینده های قوی تری مانند پودرهای شستشو نیز استفاده کنید.

توجه داشته باشید که هیچگاه وسایل نمدی خود را نچلانید. با این کار باعث کج و کوله شدن آنها می شوید. همچنین مراقب باشید به اشتباه آنها را از بند رخت آویزان نکنیدنمد به دلیل خاصیت جعدپذیری بالایی که دارد، روی بند رخت کش خواهد آمد.

بهترین راه خشک کردن محصولات نمدی، گستراندن آن در دمای محیط و روی سطحی است که کمی شیب داشته باشد. این محصولات را اتو نکنید. اتوی بخار می تواند تاثیر منفی روی نمد بگذارد و سبب کش آمدگی آن شود.