آموزش ارتباط با مشتری

آیا تا به حال به آموزش نحوه ی ارتباط با مشتری فکر کرده اید؟

امروز کمی در رابطه با اینکه چگونه مشتری ما را پیدا کنیم و اینکه چگونه با مشتری ارتباط برقرار کنیم صحبت خواهیم کرد.

پس این مطلب رو حتما تا آخر بخونید.

مشتری

مشتری کیست؟ بذارید خودمونی بهتون بگم هر کسی که محصولی رو بخواد و برای به دست آوردن اون محصول هزینه کنه مشتریه ..

حالا چجوری این مشتری رو برای خودمون داشته باشیم و نگهش داریم؟

الان کامل براتون توضیح میدم پس همراه ما باشید.

نحوه ی ارتباط با مشتری

برای اینکه یه فروش عالی و خوبی داشته باشید باید مشتری خوبی هم داشته باشید. قبل از اینکه مشتری بیاد و باهاش صحبت کنید باید یه زمینه هایی رو فراهم کنید.

در ابتدا، کاری بکنید که مشتری شما رو ببینه و با شما و محصولتون آشنا بشه در نهایت کاری کنید که بهتون اعتماد کنه و بعد از همه ی اینها محصول رو ازتون بخره.

این روند در جلسات حضوری خیلی راحت تر اتفاق خواهد افتاد اما خب حضوری هم اگر بلد نباشید چجوری صحبت کنید مشتری چیزی از شما نمی خره.

در مواقع غیر حضوری هر چند مشتری کمتر اعتماد می کنه اما تکرار این اتفاقات باعث بهتر شدن روابط شما و نحوه ی ارتباط گیریتون میشه و این میتونه طی چند ماه شما رو تبدیل کنه به فروشنده ای که تمام مشتری هاش بهش اعتماد دارند و راحت خرید میکنند. حتی از حضوری هم بهتر.

خب زمینه هایی که باید فراهم بشه تا مشتری سراغمون بیاد چیه؟

زیاد دیده شدن: در تمام فضاهای مجازی ردی از خودتون به جا بگذارید.

در اینستاگرام که حتما فعالیت داشته باشید تلگرام و واتساپ هم فراموش نشه. اما یه نکته ای رو باید خدمتتون بگم و اونم اینکه توی واتساپ به هیچ وجه گروه تشکیل ندید اینجوری برای دعوت کردن اعضا و یا همون مشتری ها به گروه باید حتما شماره هاشون رو داشته باشید.

خب بعضی از مردم دوست ندارند شماره هاشون رو به شخص دیگه ای بدن و اینکار مجموعه و محصول شما رو بد جلوه خواهد داد.

فقط توی تلگرام کانال بزنید و مطالب رو اونجا برای مشتری هاتون قرار بدین.

فیلم گرفتن از محصول هنگام ارسال محصول یادتون نره. فیلمها رو داخل آپارات، تلگرام و اینستاگرام قرار بدین.

خیلی از مشتری ها از طریق آپارات شما رو پیدا می کنند و باهاتون ارتباط می گیرند.

مهمترین اصل و بهترین راه داشتن یک سایت برای محصولتون هست چون 60 درصد از مشتری ها از طریق گوگل شما رو خواهند دید. پس طراحی یک سایت زیبا و شکیل برای محصولتون فراموش نشه.

میتونید سایتتون رو خودتون طراحی کنید البته اگه حوصله آموزش دیدن و کدنویسی رو داشته باشید

در غیر اینصورت به نظر من این کار رو به کاردان بسپارید به شرکتی که کارش طراحی سایت باشه و خیلی سریع براتون طراحی کنه. به هر شرکتی هم مراجعه نکنید قیمت ارزان نشانه ی دلسوزی و بهتری اون شرکت نیست.

قبل از هرچیزی یکسری ویژگی هایی رو باید در نظر بگیرید و بعد با شرکت طراحی سایت هماهنگ کنید.

تماس مشتری:

زمانی که زیاد دیده بشید اعتماد اولیه در مشتری ایجاد خواهد شد و تصمیم میگیره که با شما تماس بگیره.  مشتری هایی که توی خریدهاشون  جدی هستند بیشتر تماس میگیرند اما خب اندکی از آنها هم از طریق واتساپ و دایرکت پیام میدن.

حالا مشتری تماس گرفت چیکار باید بکنیم؟

اطلاعات کافی درباره ی محصول خودتون داشته باشید. در ابتدا خودتون رو معرفی کنید و از مشتری هم نام و یا فامیلی رو بپرسید.

زمانی که شما خودتون رو معرفی میکنید مشتری هم احساس میکنه که باید خودش رو معرفی کنه پس وقتی می پرسید شما آقای یا خانم… طرف سریع اسم یا فامیلی خودش رو میگه.

بعد از اون سعی کنید شنونده ی خووبی باشید. یعنی فقط به حرفهای مشتری گوش بدید اگه سوال پرسید پاسخ دقیق بدین سعی کنید دوست و مشاور خوبی باشید نه شخصی که فقط هدفش فروختن جنسش باشه.

وقتی از ته قلب به عنوان یه دوست سعی کنید مشتری رو راهنمایی کنید که فلان جنس یا فلان محصول برای اون خوب هست مشتری این رو درک میکنه.

گفتم در ابتدا، اطلاعات کامل از مشتری بگیرید بین صحبت هاتون ازشون بخواین نام شهرشون منطقه ای که در آن هستند رو به شما بگن و این باعث میشه بهتر  راهنماییشون کنید البته زیاده روی نکنید چون ظاهر خوبی نخواهد داشت.

مدت زمان تماس شما نباید بیشتر از 5 دقیقه طول بکشه اما اگر مشتری سوال های زیادی پرسید و مدام صحبت میکرد در این صورت اشکالی نداره. ولی به طور معمول مدت زمان تماس باید 5 دقیقه باشه.

بعد از رد و بدل کردن اطلاعات و مشاوره ای که درباره ی محصول به مشتری میدین مشتری تصمیم میگیره که از شما خرید بکنه یا نه.

مطمئن باشید مشتری قبل از تماس با شما با خیلی از رقبای شما نیز صحبت کرده و اگر شما در صحبتهاتون نتونید کمکش کنید به سراغ رقیب شما خواهد رفت.

یه نکته ای رو که فراموش کردم بگم و اصلی ترین نکته هم هست قیمت محصوله.

اگر در تماس تلفنی ازتون قیمت محصول رو پرسید به هیچ وجه در تماس اول قیمت رو نگید.

در جواب مشتری بگید اگه اجازه بدین قیمت رو بررسی میکنم و بهتون اطلاع میدم و یا جمله هایی از این قبیله…

سعی کنید راهی برای تماس بعدی ایجاد کنید چون هرچه ارتباط بیشتر باشه اعتماد مشتری و صمیمیت بین شما بیشتر خواهد شد.

اعتماد سازی و قیمت:

زمانی که در اکثر فضاهای مجازی و گوگل حضور داشته باشید 50 درصد از مسیر اعتماد سازی رو جلو رفتید. در حین تماس نیز 20 درصد دیگر رو با صحبتها و مشاوره هایی که میدین میتونید به دست بیارید.

اما 30 درصد ما بقی رو در پیگیری هاتون باید به دست بیارید.

زمانی که مشتری باهاتون صحبت کرد تصمیم میگیره که از شما بخره یا نه. اگه از شما خرید کرد که هیچ اما اگه خریدی انجام نداد باید پیگیری کنید. به عنوان مثال دو یا سه روز بعد از صحبت میتونید با مشتری تماس بگیرید و علت خرید نکردنش رو بپرسید البته مستقیم این سوال رو مطرح نکنید چون ممکنه مشتری بگه مگه فضولی!

اینجوری سوال کنید:

سلام آقای فلانی بنده خانی هستم. برای نظرسنجی در رابطه با ارائه بهتر خدمات با شما تماس گرفتم میخواستم بدونم علت اینکه از ما خرید نکردید چی بوده البته در جواب چنین سوالی مختارید اما با پاسخ خودتون میتونید در روند بهبود هر چه بهتر ارائه خدمات و محصولمون ما رو یاری کنید.

آدما ذاتشون اینه که حرفشون خریدار داشته باشه و شخصی ازشون نظر بپرسه. این توی ذات همه ی ما آدما وجود داره پس مطمئن باشید پاسخ خواهند داد.

علت خرید نکردنش رو به شما میگه. اینجا دوتا اتفاق میافته:

اول اینکه شما نقاظ ضعف خودتون رو پیدا میکنید و دوم اینکه اگر دیدید جایی رو اشباه متوجه شده و یا واقعا محصول شما از همه لحاظ بهتر هست میتوند براش دلیل بیارید که محصول ما از این لحاظ بهتره.

در هر حال چون مشتری خرید کرده دیگه اون لحظه اشتیاقی به خرید دوباره ی محصول نداره اما در ماه های بعدی اگه احتیاج داشت با پیگیری که انجام دادید سریع نام شما و محصولتون توی ذهنش میاد و اول با شما تماس میگیره.

در قیمت انصاف داشته باشید به خصوص اگه تازه کارید میزان سود خودتون رو کمتر در نظر بگیرید تا مشتری ها از شما خرید کنند بعد به مرور زمان میزان سود خودتون رو بالا ببرید.

اما بالا بردن سود هم باید منصفانه باشه.

اگر خیرخواه مردم باشید این خود اعتماد میاره و مردم خیلی سریع متوجه خیرخواهی شما خواهند شد و باعث فروش بیشتر شما میشه.

پس در مبحث نحوه ی ارتباط با مشتری زیاد دیده شدن مهم هست که طراحی سایت یکی از مهم ترین شاخصه های این مطلب قرار میگیره و اعتماد سازی و در آخر چگونگی مذاکره با مشتری است.

حال چه حضوری باشد چه غیر حضوری.

حضور در فضای مجازی و طراحی یک سایت زیبا فراموش نشود. در این امر شرکت آبتین استار با نجربه ای بیش از 10 سال میتونه به شما کمک کنه.

طراحی سایتهاتون رو به ما بسپارید.

تماس باما

ikany934@gmail.com
0

پیشنهاد ما

سئو چیست

سئو سئو چیست : به اقداماتی میگویند که بر روی وبسایت انجام میشود تا منجر به بالا رفتن بازدید از وبسایت شما شود. سئو درواقع اصلاح کدها، استخراج کلمات کلیدی، تولید محتوای سایت، ایجاد لینک‌ها و… را شامل می‌شود. در جواب سوال سئو چیست باید این را هم بگوییم که: سئو باعث قرار گرفتن وبسایت شما در رتبه بالاتر و در صفحه اول گوگل میشود و در نهایت هرچه وبسایت بیشتر در معرض دید قرار داشته باشد تعداد بازدیدکنندگان بیشتری…

ادامه مطلب

طراحی سایت با دیجیتال مارکتینگ

طراحی سایت در دنیای دیجیتال سلام به همه دوستان عزیزم امیدوارم که حالتون خوبه خوب باشه میخوایم در رابطه با استراتژی صحبت کنیم و همچنین اگه وقت شد در مورد طراحی سایت در دنیای دیجیتال مارکتینگ نیز حرف بزنیم. بریم سراغ جلسه دوممون: خب بحث این جلسه ما در رابطه با استراتژی دیجیتال مارکتینگ هست. قبل از هر چیز باید بهتون بگم که برای استراتژی ، ما سه مرحله داریم که هر سه مرحله به هم وابسته هستند و برای…

ادامه مطلب

دیجیتال مارکتینگ چیست

دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ تمام روش هایی که از طریق اینترنت انجام میشه تا شخص بتونه بازاریابی کنه رو دیجیتال مارکتینگ میگن. مثل: بهینه سازی سئو، بازاریابی در شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، راه اندازی سایت فروشگاهی، طراحی اپلیکیشن ها ، وبلاگ نویسی و خیلی از کارهای دیگه. به نظرتون چرا از این روش ها استفاده میشه؟ چون امروزه دسترسی به اینترنت کاملا فراگیر شده. در سه سال اخیر تعداد کاربران جهانی اینترنت ۵% افزایش داشته و  تعداد…

ادامه مطلب

تاثیر طراحی سایت در فروش

طراحی سایت امروز میخواهیم با هم صحبت کنیم و بدانیم که آیا تاثیر طراحی سایت در فروش حقیقت دارد؟ اصلا به چه میزان میتواند تاثیر داشته باشد؟ امروزه با داشتن یک فروشگاه در نقطه ای از شهر مشکلات مردم و فروشنده حل نخواهد شد. فروشگاه به هر اندازه که بزرگ باشد در نهایت محدودیتی دارد . اما یک سایت فروشگاهی با چنین مشکلی هرگز رو به رو نخواهد شد. و اما برویم سراغ چگونگی طراحی سایت و تاثیرش: هر وقت…

ادامه مطلب

10 اصل کاربردی مذاکره با مشتری

فروش بیشتر و سایت سلام 10 اصل کاربردی مذاکره رو بلدی؟ امروز میخوایم درباره ی 10 اصل یا 10 نکته ی مهم که باید در مذاکره با مشتری رعایت کنی رو بهت آموزش بدیم البته در مذاکره ی تلفنی با مذاکره ی حضوری فرق داره . یعنی 5 اصل در مذاکره ی تلفنی داریم و 5 اصل در مذاکره ی حضوری. پس برای اینکه این 10 اصل رو خوب یاد بگیری با دقت این مطلب رو بخون. پس اول بریم…

ادامه مطلب

تاثیر طراحی سایت در کاهش هزینه ها

طراحی سایت یه مدت داشتم درباره ی این موضوع تحقیق میکردم که آیا تاثیر طراحی سایت در کاهش هزینه ها میتونه موضوع ضروری و به جایی باشه یانه ؟ به نظر شما چقدر در روند کاهش هزینه ها تاثیر داره ؟ چقدر یک سایت میتونه به ما در افزایش درآمد کمک کنه ؟ به نظر شما آیا راهی به غیر از طراحی سایت برای کاهش هزینه ها وجو داره یا نه ؟ این ها سوالاتی بود که خیلی از مردم…

ادامه مطلب

برای محصولت یک سایت طراحی کن

طراحی سایت خیلیا ازم می پرسن چیکار کنیم؟ منم خیلی راحت میگم برای محصولت یک سایت طراحی کن. محصول: قبل از هز چیزی باید تصور کنید و باور داشته باشید که با کیفیت ترین محصول رو دارید و یا ارائه کننده ی بهترین خدمات هستید. این تصور و باور اولین قدم برای فروش بیشتر خواهد بود. خلیا میگن دوره های پولسازی و کسب و کار و این جور چیزها چقدر تاثیر داره؟ در جواب اینا فقط یه چیزی میتونم بگم…

ادامه مطلب

آموزش نحوه ی ارتباط با مشتری

آموزش ارتباط با مشتری آیا تا به حال به آموزش نحوه ی ارتباط با مشتری فکر کرده اید؟ امروز کمی در رابطه با اینکه چگونه مشتری ما را پیدا کنیم و اینکه چگونه با مشتری ارتباط برقرار کنیم صحبت خواهیم کرد. پس این مطلب رو حتما تا آخر بخونید. مشتری مشتری کیست؟ بذارید خودمونی بهتون بگم هر کسی که محصولی رو بخواد و برای به دست آوردن اون محصول هزینه کنه مشتریه .. حالا چجوری این مشتری رو برای خودمون…

ادامه مطلب

در قله فروش بایستید (طراحی سایت)

 طراحی سایت سلام امروز درباره قله ها و طراحی سایت می خوایم کمی صحبت کنیم. در هر امری قله ای وجود داره و تمام انسان ها برای رسیدن به قله تلاش میکنند. اما اندکی از آنان به قله می رسند. راه رسیدن به قله راه سختی نیست، مهم پیدا کردن شاهراه است. پس سعی کنید به قله ی حرفه خود برسید و در قله فروش بایستید. برای رسیدن به فروش بیشتر سه راهکار وجود داره که امروز درباره ی این…

ادامه مطلب
برچسب ها

ارسال دیدگاه

پیشنهادات ما


سایت جدید آبتین استار رونمایی شد اولین نمونه از کارت ویزیت ایجاد شد تخفیف بیست درصدی آبتین استار به مناسبت عید سعید فطر چگونه یک دکوراسیون کار میتواند از اینترنت درآمد 5 برابری کسب کند ؟ پیش فروش محصول کارت ویزیت الکترونیک آبتین استار طراحی سایت در ابرکوه راهنمای کار با صفحه ساز شخصی منوی تاریخچه آبتین استار دیدار با خانم دکتر زهره عظیمی فر( دکترای هوش مصنوعی وفوق دکترای پردازش تصاویر پزشکی) راهنمای کار با صفحه ساز شخصی منوی تمپلیت آبتین استار راهنمای صفحه ساز شخصی قسمت پروفایل آموزش کار با صفحه ساز شخصی منوی بیوگرافی راهنمای کار با صفحه ساز شخصی آبتین استار  منوی علاقه مندی ها آموزش کار با منوی ویدئو در صفحه ساز شخصی آبتین استار آموزش کار با منوی سوالات  در صفحه ساز شخصی آبتین استار راهنمای کار با صفحه ساز شخصی منوی مهارت ها آبتین استار آموزش کار با منوی گالری صفحه ساز شخصی آبتین استار آموزش کار با منوی اسلایدر صفحه ساز شخصی آبتین آموزش کار با منوی افتخارات در صفحه ساز شخصی آبتین استار آموزش کار با منوی صدا در صفحه ساز شخصی آبتین استار سئو چیست طراحی سایت با دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ چیست طراحی سایت (شرکت آبتین استار) تاثیر طراحی سایت در فروش 10 اصل کاربردی مذاکره با مشتری تاثیر طراحی سایت در کاهش هزینه ها برای محصولت یک سایت طراحی کن