واقعا چگونه میتونیم متوجه بشیم که یک وب سایت را چه کسی طراحی کرده است .

در این مقاله همراه من باشید تا بتوانید به راحتی طراح هر سایتی که ازش خوشتون اومد را پیدا کنید .

قدم به قدم مواردی که میگم را اجرا کنید و همراه من باشید.

علت های بسیار زیادی وجود دارد که یک نفر بخواهد بفهمد که طراح یک وب سایت خاص چه کسی است. گاهی اوقات میخواهید طراح های مختلف را باهم مقایسه کنید. و گاهی اوقات میخواهید یک باگ را به طراح سایت گزارش کنید.

بعضی موارد هم میخواهیم سایت خودمان را سفارش دهیم و به دنبال یک طرح سایت حرفه ای هستیم.

چگونه بفهمیم طراح یک سایت چه کسی است و سایت را چه کسی طراحی کرده است

فوتر سایت را بررسی کنید تا ببینید سایت را چه کسی طراحی کرده است

فوتر سایت جایی است که اغلب طراحان سایت اگر مالک سایت اجازه بدهد نام و خودشان به همراه یک لینک را قرار میدهند .

برای اینکه بفهمید یک وب سایت توسط چه کسی طراحی شده است ابتدا صفحه را به پایین ترین نقطه سایت اسکرول کنید و در قسمت پایین سایت به دنبال عباراتی مانند : طراحی توسط . یا طراحی شده در و … بگردید.

در تصویر زیر یک نمونه فوتر سایت برای شما قرار داده ام که طراح سایت در آن مشخص شده است.

فوتر سایت فلاسک دات کام

فایل humans.txt را بررسی کنید

با اینکه بسیاری از وب سایت ها این فایل را ایجاد نمیکنند اما ضرر ندارد یک سر به فایل humans.txt بزنید ممکن است که اطلاعت تیم طراحی وب سایت مورد نظر شما در این قسمت و در این فایل موجود باشد .

یک لینک به این شکل بسازید و روی این کلیک کنید example.com/humans.txt

 

کد را بررسی کنید

بعضی از طراح ها در کد اچ تی ام ال سایت نشانه هایی از خودشان میگذارند برای اینکه کد html را ببینید در مرورگر کلید های کنترل و u را باهم بفشارید یا راست کلیک کنید و بر روی گزینه view page source کلیک کنید . سپس ابتدا بالای کد و سپس پایین کد را نگاه کنید شاید نشانه هایی بیابید . و اگر نشانه ای نیافتید کلید کنترل با اف را فشار دهید سپس عبارت های نظیر design by و طراح  طراحش شده و … , designer  و … را سرچ کنید شاید به سر نخ هایی رسیدید .

در تصویر زیر یک نمونه کد که داخل ان نام طراح آورده شده است را مشاهده میکنیم.

نمونه کد نام طراح سایت وب سایت

گاهی وقت ها نیز به صورت خیلی کوچک ریز و تک خطی نام طراح اورده میشود وبهتر است با استفاده از ابزار سرچ ( کلید کنترل و اف ) عبارت های مانند طراح سایت و designer یا development یا design by و بقیه عبارت های مربوط را جست جو کنیم تا بتوانیم بفهمیم سایت را چه کسی طراحی کرده است.

 

فایل style.css را بررسی کنید

برخی از دیزاینر ها در ابتدای فایل استایل نام خود را قرار میدهند میتوانید فایل استایل سی اس اس را بررسی کنید البته بررسی این فایل یک مقدار پیچیده تر است .

برای اینکه بفهمید سایت را چه کسی طراحی کرده است مراحل زیر را انجام دهید .

راست کلیک کنید.

روی گزینه اینسپکت بزنید.

در قسمت سمت چپ مرورگر که استایل های سی اس اس را نشان میدهد style.css را پیدا کنید. ( البته شاید هم موجود نباشد )

سپس بر روی ان کلیک کنید تا فایل برایتان باز شود و بتوانید فایل را بخوانید.

نمونه نام طراح سایت در فایل استایل

نام طراح سایت در فایل استایل

 

اطلاعات نویسنده در صفحات و نوشته ها را بررسی کنید.

گاهی اوقات نویسنده وب سایت و طراح وب سایت هر دو یک نفر هستند بد نیست که به نوشته ها و پست های سایت سری بزنید و سعی کنید که نام نویسنده را پیدا کنید.

 

در سایت WHOIS جستجو کنید

ممکن است فرد ثبت کننده دامنه همان فردی باشد که وب سایت را طراحی کرده است پس به وب سایت هو ایز بروید و سعی کنید صاحب دامنه را پیدا کنید. تا متوجه شوید سایت را چه کسی طراحی کرده است. و یا اگر فرد ثبت کننده دامنه طراح سایت نبود احتمالا صاحب سایت است و ممکن است وقتی با او تماس بگیرید به شما اطلاعات مفیدی در مورد اینکه سایت را چه کسی طراحی کرده است بدهد.

 

بررسی کنید که آیا یک شرکت این وب سایت را به عنوان نمونه کار خود معرفی کرده است ؟

به عنوان مثال شرکت ما سایت کالا ساخت را برای شرکت دیگری طراحی کرده است و اگر شما در گوگل جست جو کنید طراح سایت کالا ساخت احتمالا گوگل شما را به قسمت نمونه کار های شرکت ما هدایت میکند .یا مثلا جست جو کنید  کالا ساخت سایت را چه کسی طراحی کرده است.

 

وقتی همه راه ها شکست خورد بپرسید

هیچ کس قرار نیست بخاطر سوال پرسیدن شما را بکشد. پس از اینکه توسط روش های بالا اطلاعات خود را کامل کردید میتوانید شروع به تماس گرفتن کنید.

شما میتوانید از قسمت تماس با ما وب سایت اطلاعات تماسشان را به دست آورید و با آنها تماس بگیرید و سوال بپرسید که سایت را چه کسی طراحی کرده است.

یا میتوانید اطلاعات صاحب دامنه را از هو ایز به دست بیاورید و به او ایمیل بزنید .

میتوانید نام نوینسده را بیابید و در اینترنت او را جست جو کنید ایمیل یا شماره تلفنی از او پیدا کرده و با او نیز تماس بگیرید تا به هدف خود برسید .

در اخر اگر شما راه های دیگری را میشناسید یا نظری دارید حتما برای ما کامنت بزارید تا صفحه پر بار تر بشود و دیگران نیز بتوانند از این اطلاعات استفاده بکنند .

بزودی این مطلب با تصاویر و مطالب زیباتر آپدیت میشود .

منابع :

how find out who designed website

امیررضا مولودی
0
برچسب ها

ارسال دیدگاه